دیگه چه خبر؟<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

      

     موسسه مالی اعتباری عدالت باغخواص وعلی آباد دومین دوره قرعه کشیحسابهای پس انداز قرض الحسنه خود را با جوایز ویژه ای برگزار می نماید مهلت ثبت نام وتکمیل موجودی حساب تا تاریخ 30/2/86 می باشد همچنین این موسسه جهت ثبت نام سوریه وام 7 ماهه به دارندگان حسابهای سپرده قرض الحسنه ارائه می دهد.

      

         یادآوری : خوانندگان عزیز درشماره 14 آبان ماه سال84  ماهنامه پیام باغخواص به شما وعده دادیم که باپیگیری های نماینده شهرستان ورامین آقای   نوش آبادی زیرسازی وآسفالت جاده اصلی از شهرک مدرس به باغخواص با هزینه ای بالغ بر 100 میلیون تومان بزودی آغاز خواهد شد.مثل اینکه ظاهراً بعدازنزدیک به 5/1سال  زیرسازی قسمتهایی از این جاده قبل از عید آغاز شده بود که فعلاً پروژه متوقف شده و ناهمواری ها  وگودالهایی را خصوصاً درپیچ خطرناک که به پیچ مرگ معروف است بوجود آورده وباعث بروز مشکلاتی شده آخر تابه کی باید شاهد تصادف و واژگون شدن خودروها باشیم سپس اقدام به ترمیم وبازسازی کنیم انشاءاله هرچه سریعتر شاهد ترمیم این جاده  باشیم که هم خطرناک است وهم اینکه چهره زشتی را بوجود آورده است.

  

             همزمان با سال جدید در اولین روز نوروز 86 طی مراسمی ازسوی پایگاه مقاومت بسیج ابوذرباغخواص باحضور امام جماعت مسجد باغخواص ، هیئت امناء مسجد وتعدادی ازاهالی ازخانواده های معظم شهدای باغخواص علی آباد وحسین آباد دیدار بعمل آمد وهدایای به رسم یادبود به آنان اهداءشد .

 

فقر، سيري ناپذيري نفس است ونوميدي شديد.                 امام هادي (ع)

 

 

مواد غذایی مفید برای ترک سیگار

در حال حاضر سرطان ریه بیشترین میزان کشتار را در میان انواع سرطان ها ( بدون درنظر گرفتن سرطان پوست ) به خود اختصاص داده است. از آنجایی که تمام افراد درگیر بااین بیماری جمعیت دودی هستند ( سیگاری ها ) و گرایش جوانان به استعمال دخانیات ازروند رو به رشدی برخوردار است، بر آن شدیم تا راهکارهایی را برای ترک سیگار به شماتوصیه کنیم، زیرا استعمال دخانیات، نه تنها مضرات فردی را به دنبال خواهد داشت،بلکه اشخاص مرتبط با افراد سیگاری نیز جزو جمعیت در معرض خطر به شمار می آیند. اگرتصمیم گرفته اید سیگار را ترک کنید، از برخی مواد غذایی که ممکن است وابستگی شدیدشما را به دود سیگار کاهش دهد، استفاده کنید:جو دوسر؛ خوردن جو دوسر و فرآورده های آن ممکن است به شما برای ترک سیگار ورهایی از اعتیاد به نیکوتین کمک کند. این ماده غذایی سرشار از فیبر، ویتامین B1 (چیزی که برای آرامش اعصاب و روان ضروری است)، ویتامین های E و C و سایر املاحاست.در آزمایشی که در یک جمعیت 13 نفره در هند، انجام گرفته بود، مشاهده شد 5 نفر ازآنهایی که از جو دوسر استفاده کرده بوند به کلی سیگار را ترک کردند و در 7 نفر،تعداد سیگاری که دود می کردند به نصف کاهش یافته و فقط یک نفر بود که مصرف جو دوسردر او تغییری ایجاد نکرده بود (مقاوم به هر نوع درمان)!! نتیجه آزمایش، یافتن عصارهجو دوسر به عنوان یک ماده موثر در ترک اعتیاد به سیگار بود.اسفناج: اسفناج و برگ چغندر حاوی اسید فولیک، ویتامینC، بتاکاروتن و قند هستندکه به دلیل قلیایی کردن محیط بدن در ترک سیگار موثرند. اثر این مواد به این شکل استکه میزان ماده اعتیاد آور نیکوتین را در بدن تا مدتی در سطح بالایی نگه می دارند ودر نتیجه نیاز شخص به مصرف نیکوتین را کاهش می دهند، بنابراین افزایش مصرف موادغذایی که محیط بدن را قلیایی می کنند، در ترک سیگار مفید هستند.کشمش، انجیر خشک و بادام:این مواد غذایی به راحتی قلیایی بودن بدن را افزایش میدهند، بنابراین تمایل به سیگار را کم کرده، در نتیجه ترک سیگار را راحت تر خواهندکرد. بنابراین اگر مقداری آجیل در جیب خود بگذارید، هر بار که به قصد سیگار، دست درجیب می کنید کشمش، انجیر خشک و بادام به جای سیگار در آورید.آدامس های نیکوتین دار:بهتر است یادآور شویم اگر از آدامس های حاوی نیکوتین کهمخصوص ترک سیگار هستند، استفاده می کنید، مواد اسیدی را (موادی که محیط بدن رااسیدی می کند) مصرف نکنید، زیرا خاصیت خنثی کننده خواهند داشت. مواد اسیدی شامل؛انواع نوشابه ( کوکاکولا، قهوه، آبمیوه و ماءالشعیر )، گوشت قرمز، ماهی، تخم مرغ،بادام زمینی، حبوبات و است. کارشناسان توصیه می کنند حداقل 15 دقیقه قبل از مصرفاین آدامس ها، از خوردن مواد اسیدی خودداری شود

/ 0 نظر / 12 بازدید